• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,07
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Hatice NUR
Hatice NUR
info@khkliplatformu.org
Hatice NUR Yazdı: Dua İsteyen Bir Anne ve Evladı
 • 2
 • 244
 • 20 Kasım 2019 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
 • +
 • -

Çok ağladı Gönül hanım, ortancı evladı bu yenilerde uyuşturucuya başlamış. Çok dua istedi evladım bağımlı olmasın diye.

Gönül Hanımın eşi 8,5 ay cezaevinde kalıp çıkmış ama 4 ay önce yine tutuklanmış. Ama eşimi unuttum dedi bu dertten.

Gerisini Gönül Hanımdan dinleyelim…

“8,5 ay kaldı çıktı eşim iki yıl imza verdi. 2 yıl boyuncada iş bulamadı ihraç diye. 4 ay önce yine tutuklandı.

İlk cezaevindeyken 3 ay durabildim orda sonra idare edemeyince başka bir ile geçtim. 3 çocuğum var çocuklar büyüdü şimdi. Ortancı çocuğum ilk yıl sınıfta kaldı şimdi ise meslek lisesine yazdırdım meslek sahibi olsun diye ama okula devam etmiyor.Büyük çocuğum sağlıkçı çalışıp bize o bakıyor.

Ortancı çocuğum babası yeni tutuklanınca uyuşturucuya başladı. Çok zorlanıyorum, onunla mücadele ediyorum. Bana eski hayatımı verin bende sizin istediğiniz gibi olayım diyor.

İçmeyeceğine söz verdi ama…
Ben bağımlı değilim unutmak için içiyorum diyor.

Bu yaşadıklarım değilde çocuklarımın bu şekilde olması beni çok üzüyor. Büyüğü sağlıkçı olan bana birşey belli etmesede banyoya gidip suyu açıp duymayayım diye ağlıyor ama ben hıçkırık seslerini duyuyorum dışardan.

Küçüğüde geceleri çok ağlıyor. Kafasını duvarlara vuruyor, saçlarını yoluyordu. Ben bunları yaşamak istemiyorum babamı istiyorum diyor.

Eşim orda Allah rızası için yatıyor bunu çok iyi biliyorum çünkü bir karıncayı dahi incitmişliği yok. Ben eş olarak çok memnundum bunca yıldır ondan. Kendisi kalp hastası 2 sefer kalp krizi geçirdi. 4 aydır kilo vermiş birazda moralmen kötü.

Ortancı çocuk çok asi oldu. Büyük kardeşide ilgileniyor kullanmasın diye bu ay tekrar test yapılacak yine çıkarsa bir rehabilitasyon merkezine başvurmak zorundayız. Kaldığımız yer küçük ilçe psikologda yok burada.

Aileler destek olmuyor ne bana ne çocuklara. Hatta hakaret ettiler çocuklarında çekecek dediler. Siz hak ettiniz dediler.

Buraya taşınırken her işi bir başıma halletmiştim. Kimse destek olmadı. Burada da 3 sefer taşınmak zorunda kaldım.

Evladım aslında çok ağır efendi bir çocuktu babası yokken fırında çalıştı ilk zamanlar. 20 liraya koli indirdi onca saat. Bir gün elinde poşetlerle kapıda babam yoksa ben varım dedi market malzemelerini alırım.

Şimdi dinlemedi beni bir ile inşaatta çalışmaya gitti. Çok üzerine gidemiyorum. Evladım benim herşeyden önemli ama ailem kapının önüne at diyor dövelim diyorlar. Ama ben evladımdan vazgeçmem .

Bu imtihan Allahtan geldi ama evladım böyle olmasaydı. Küçükken onun bezini kullanamadığım ameliyatlı ellerimle değişirdim ben onları çok zor büyüttüm. Babasına bu son durumunu söyleyemedim.

Damar tıkanıklığı var bendede. Sürekli tümör çıkıyor her yerimde çıktığı yerde kemiği eritiyor. Bulunduğum yerde tedavi olamıyorum. Büyük yerede çocukları bırakıp gidemiyorum tedavi süreci uzun çocuklarımı emanet edecek kimsem yok.

Büyüğü sağlıkçı olan anne sen çok gereklisin ne olur bizi yarı yolda bırakma git tedavini ol diyor ama ben gidersem büyük evladım evden hepten kopar şuan kendimi düşünemem.

Öncelerden görüşe gidince 45 derece sıcakta bekletiliyorduk. Görevliler keyfi görüş yasağı koyarız bak diyebiliyorlardı. İlk zamanlar bizi kışkırtmak için bazı parti arabaları geliyor müzik çalıyor yüksek sesle arabayı üzerimize sürüyorlardı.

Yalnız kalmak çok zor. Ailende bir sürü insan var ama kimsen yok yanında. İnsanlar korkuyor benimle muhabbet etmek bile istemiyorlar.

Bu sefer gittiğimde eşim neden solgunsun dedi, durgunsun dedi, gözlerin şiş ağlamışsın dedi anladı. Büyük evladım için herkesten dua istiyorum. Düştüğü yerden çıkabilsin…

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM
 • YENİ
 • ÇOK OKUNAN
Mehmet Ayan: Haklısın
2019-12-02 22:00:47
Mustafam: Emsal karar
2019-11-28 08:36:08
2019-11-21 09:46:36