• DOLAR
  5,7449
  %-0,08
 • EURO
  6,3531
  %0,19
 • ALTIN
  270,97
  %-0,34
 • BIST
  105.380
  %1,54
7 Metrelik Duvarların Ardından

7 Metrelik Duvarların Ardından

Eylül 2016 tarihinde kamoyunda FETÖ diye bilinen davadan gözaltına alındım. (…)’daki evime gelen polisler beni alıp nezarethaneye götürdüler. Ordan (…) Emniyet müdürlüğü TEM şubeye getirildim. Burada 28 gün gözaltında tutuldum. İlk başlarda 3-4 gün içinde mahkemeye çıkarıldım diye düşünüyordum. Ama günler ilerledikçe nedense bir türlü ifadeye çağrılmıyordum.

Göz altı sırasında dışarıdan su dışında hiçbir şey içeri alınmıyordu. Zaman geçmiyordu içerde. Bir Kur’ân-ı Kerîm ya da herhangi bir kitap istedim. Kur’ân-ı Kerîm ya da hiçbir kitap vermiyoruz dedi görevli memur. Neden diye sorduğumda 1 ay önce yasaklandı. Normalde Kur’ân-ı Kerîm ve hatta çay bile veriyorduk, ama yasaklandı dedi. Yiyecek olarak günde üç defa yarım ekmek, arasında da peynir, ya salam ya da tavuk döner geldi. Yiyeceklerden dolayı iki defa ishal olup hastaneye götürüldüm. Görevli amir, görüşüp yemeği düzelttireceğim demesine rağmen pek bir şey değişmedi. Günlük üç öğün kuru ekmek ve arasında peynir, salam, tavuk döner. İnsan vücudu buna ne kadar dayanabilir?

Hergün gelen doktorlara “tırnaklarımız uzadı, tırnak makası vermiyorlar, sizin gözetiminizde tırnaklarımızı kessek” dedik. Biz adlî tıptan geliyoruz, böyle bir yetkimiz yok dediler. Bir ay boyunca tırnaklarımızı hiç kesemedik. Zarurî bir ihtiyaç olan tırnak kesmenin kime ne zararı olabilirdi? Temel ihtiyaç olan wc ihtiyacımızı bile zamanında karşılıyamıyorduk. “Memur bey ihtiyaç” diye seslendiğimizde çoğu zaman “Bekle işim var” sesini duyuyorduk.

[kirmizitext]Yazının devamını okumak için tıklayınız[/kirmizitext]

Kaynak: Yeni Asya

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM
 • YENİ
 • ÇOK OKUNAN